Zpátky do minulosti – sukně zakladatelka :)

o_1271352224.8125-ea1736d65dfa2ac-bPodělím se s vámi o příběh první hedvábné sukně.
Jak vznikla? Proč vznikla?

Nejdříve jsem malovala šátky klasicky, konturou. Malé šátky mě ale přestaly uspokojovat, měla jsem málo prostoru se barevně „vyřádit“. Po těchto klasických šátcích přišly obří hedvábné šály. Pak mě napadlo něco dalšího.

Co když zkusím z toho barveného hedvábí ušít sukni…??


Přece to musí být fantastický zážitek…cítit, jak hedvábí šustí při chůzi. Jak něžně vlaje kolem bosých nohou. O pocitu hebkosti ani nemluvě!


 

Rozhodla jsem se to zkusit. Ušila jsem první hedvábnou sukni. Dala jsem jí název JAKO RŮŽE. V pase měla tunýlky pro gumu. Ten materiál tehdy nic moc, přiznávám. Bylo to klasické šátkové Ponge. Celkem řídké hedvábí (tímto se majitelce mé první sukně omlouvám, udělala jsem to nějlíp, jak jsem tehdy mohla) Mimochodem, dnes už ho nepoužívám ani na šátky a šály. Postupně jsem přešla na kvalitnější druhy hedvábí. Prodala jsem ji tehdy asi za 1300 kč.

Měla úspěch. Dokonce jsem ji vyvětrala na malé „módní přehlídce“ na zámku ve Slezských Rudolticích (téměř nejsevernější sever Moravy). Předváděly se i ručně vyráběné šperky a já tam měla několik svých hedvábných výrobků, včetně této prvotiny…

Na fotech předvádí moje nejstarší dcera Klára.
 DSCF6572  DSCF6573
DSCF6574

 

Lada Věntusová

Dělá svět barevnější, maluje obrazy a obléká ženy do hedvábí. Pomáhá ženám objevit barvy své duše i těla. Špinavá od barev se snad už narodila. Učitelé od základky tvrdili, že má výjimečný cit pro barvy. Proto se k barvám po letech mateřské vrátila. Asi už nadobro. Je kreativní žena s duší umělce. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře