Šok pod mašlí

Jak to máte s vymýšlením dárků?

Nedávno jsem si uvědomila, že velmi ráda vymýšlím dárky. Ideálně tak, aby to dotyčný nečekal. Většinou se ale nespokojím s něčím obyčejným (jako např. s penězi v obálce nebo obligátní kosmetikou). Většinou ptřebuji, aby byl alespoň trochu originální, ideálně až lehce, více či méně šokující! Minimálně však překvapující.

 

Sama takové šokující dárky moc nedostávám (i když bych ráda). Nesmírně mě baví je však vymýšlet. Vím, že mi to zabírá spoustu času a energie. Někdy fakt HODNĚ ČASU! Ale asi se tímto vybíjí moje kreativní část. A pak ta radost a nadšení v očích obdarovaného…!! 🙂

Ovšem všimla jsem si taky, že čím více je dárek očekáván, tím méně se mi to daří. Anebo se taky ne vždy podaří dotyčného příjemně překvapit, ale to už patří k riziku „povolání“ 🙂

Narozeniny mé kamarádky

Před vánocemi měla narozeniny jedna moje velmi dobrá kamarádka a přítelkyně. Dlouho jsem přemýšlela, čím ji obdarovat. Pár tipů jsem měla v záloze. Vím, že umí dárek ocenit a projevit radost. Chtěla jsem ji potěšit a zároveň dát něco „praktického“, co by jí pomohlo se někam zase „posunout“. Takzvaně „dva v jednom“.

Ona kamarádka pracuje ve školství, ale kromě toho ji baví kreslit energetické obrazy, vykládá karty apod. Už dávno jsme se bavily o tom, že by si měla udělat nějakou svoji prezentaci.

O něco se pokusila. Zkoušela si sama stavět své weby na platformě miowebu, pro mě úchvatný nástroj. Jasně, mohla si nechat stránky udělat někým profesionálně, na to však nechtěla uvolnit finance. Nebo si je mohla postavit na nějaké platformě zdarma. K tomu já mám tedy výhrady, ale budiž, lepší funkční „něco“ než nic. Do toho se jí taky nechtělo.

V poslední době často mluvila a snila, že by jako fakt už ty stránky chtěla a měla mít… A postupně se zrodil nápad. Darovat jí fungl hotový web! Věděla jsem, že ode mě to bude poněkud větší investice, ale tušila jsem, že by jí tohle udělalo velkou radost.


 

Samozřejmě, mohla jsem své kamarádce věnovat nějakou hedvábou šálu nebo šátek, určitě by jí i tohle udělalo radost. Měla jsem ale pocit, že potřebuju něco silnějšího, něco intenzivnějšího, něco originálnějšího…něco, co ji zvedne ze židle!

A tak jsem se rozhodla!!

K mému údivu a obvyklému postupu velmi rychle.
Koupila jsem doménu na její jméno a webhosting.

Nejdříve jsem chtěla zvolit již výše zmíněnou šablonu zdarma, ale záhy jsem zjistila, jak jsem už „postižená“ variabilitou, jednoduchostí a velkými možnostmi miowebu. Takže mé váhání netrvalo dlouho. Po jednom větším problému, který se hned v začátku se šablonou zdarma objevil, jsem se rozhodla postavit její web právě na platformě miowebu.


 

Dnes má její web trošku jinou podobu než v jaké ho dostala k narozeninám. Přizpůsobila si ho k obrazu svému.

Proces darování byl – stejně jako web samotný – virtuální.
Záměrně.
Chtěla jsem, aby NIC NETUŠILA. Proto jsem ji na ty její weby přesměrovala přes mé stránky 🙂

Její reakce byla obrovská!!

Hned potom mi volala a málem brečela do telefonu. Její děti se lekly, co se stalo…

Prý začala křičet u obrazovky počítače… 🙂

 

To byla pro mě nejlepší odměna!! Vnímat, jakou má velkou radost. jak vložený čas a peníze přišly k užitku.

Myslím, že se podařilo. Troufám si říct, i „3 v 1“ 🙂

PŘEKVAPENÍ…. RADOST…. UŽITEK!

 

 

Lada Věntusová

Dělá svět barevnější, maluje obrazy a obléká ženy do hedvábí. Pomáhá ženám objevit barvy své duše i těla. Špinavá od barev se snad už narodila. Učitelé od základky tvrdili, že má výjimečný cit pro barvy. Proto se k barvám po letech mateřské vrátila. Asi už nadobro. Je kreativní žena s duší umělce. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře