Jste taky letní typ?

Víte o čem mluvím?

Ano, jsem typ, co miluje léto. Ale miluji i podzim a jaro a svým způsobem i zimu. Ale o tomhle teď nemluvím…

Někteří určitě víte…ano, jedná se o barevnou typologii.

0140f48c50a9a7bddb53e72ac314f189

Miluji barvy. Možná je to i v mé práci vidět. Proto mě toto téma velmi zajímá a proto jsem se taky rozhodla v článcích s Vám sdílet své nadšení a znalosti v této oblasti. Pravděpodobně jste o tom už někdy slyšely. Pokud ne, tak jen nastíním, že se jedná o rozdělení lidí do určitých barevných skupin podle toho, které barvy ladí k jejich pleti, vlasům, očím a podobně. Já bych to shrnula, že ladí k jejich duši.

A proč vlastně chtít nosit „své“ barvy? Odpověď je jednoduchá…protože ve svých barvách se cítíme dobře a když se cítíme dobře, tak prostě dobře vypadáme 🙂
Přiznávám, trochu jsem to zjednodušila, ale v podstatě je to tak.


V dnešním článku Vás nebudu nijak zatěžovat. Chci Vás jen trochu inspirovat.
Ukážu Vám „své“ barvy. Barvy, které mám ve svém šatníku, které sluší Letnímu typu, tedy přesněji Tlumenému letnímu typu.

Jak už jsem psala výše, každý člověk patří do některého z barevných typů podle barevné typologie. Metod na určování barevného typu je spousta. Taky je spoustu rozdělení do skupin.

Nejzákladnější je rozdělení na Jaro – Léto – Podzim – Zima.

To už jste možná slyšeli.  Toto rozdělení ale není příliš přesné, protože například některým „Létům“ sluší úplně světlounké barvy a jiným zase tmavší.  Jak to tedy je?

Pokud víte, do jakého barevného typu patříte, je to super. I když to ještě není všechno. Taky záleží na Vašem osobním stylu. Nebo vlastně na tom záleží v prvé řadě, pak přichází na řadu teprve Vaše barevnost. Někdo má duši romantickou, někdo ležérní. Ale o stylech někdy jindy.


Jak nadpis článku napovídá, prozradila jsem, že patřím k Letním typům. Každý barevný typ má také podtypy, kterým přísluší konkrétní barvy. Navíc je to tak, že každému ve skutečnosti sluší tak maximálně 3 – 4 barvy. Jen vědět, které to jsou…viďte?

Já už vím, které barvy mám nosit, které barvy mi sluší, jaké barvy si kupovat. Ale nemyslete si, nebylo to tak vždycky. Myslela jsem si, že potřebuju nosit sytější barvy, abych nebyla jak „šedá myš“. Opak je pravdou 🙂

JSEM TLUMENÉ LÉTO

Dříve jsem hodně nosila výraznou (až křiklavě) růžovou zvanou „magenta“. Černou jsem nikdy moc nemusela a ani nemusím. Takže ji nenosím. A co jsem měla černého, jsem už dávno vyřadila. V černé totiž vypadá nemocně, unaveně a smutně…brrr.

Okolí mi často říkalo, že bych měla nosit veselejší barvy a tak jsem se snažila. Dost jsem dala na to, co mi říkali ostatní. Oni mi to vlasntě někteří říkají dodnes, ale já vím své a řídím se podle toho. Nosím to, v čem je mi dobře a je mi jedno, co si myslí.

Vzpomínám i na jedny sytě žluté šaty (které jsem si sama šila) s nějakými květy. Hrůza! Nebo oranžové tričko. Zkoušela jsem snad všechny barvy. Snad kromě světle zelené. Ne že by se mi nelíbila, ale tu jsem nenosila nikdy.

Jaké tedy nosím barvy?

Béžovou, světle modrou, modrou, světle šedou, někdy světle hnědou a miluju pudrovou a starorůžovou. A unverzální tmavě modrou. Všechny v takových tlumených, jakoby zaprášených tónech.

A tady je trochu barevné inspirace:

7b4098a92d9efcc2a9be9963de316269

 

1d3a980e7130d08997d0c73ce56cf825

 

d936607026baacdfccba64e306aa5aeb

eae5febb22d654d62f66e05b3b8e6849

Možná  i Vy intuitivně víte, jaké barvy Vám sluší. Možná máte i nějaké oblíbené… Podělíte se?
Pište do komentářů pod tímto článkem.


Těším se na vás příště.

Přeji všem „BAREVNÉ LÉTO“ 🙂

Lada Věntusová

Dělá svět barevnější, maluje obrazy a obléká ženy do hedvábí. Pomáhá ženám objevit barvy své duše i těla. Špinavá od barev se snad už narodila. Učitelé od základky tvrdili, že má výjimečný cit pro barvy. Proto se k barvám po letech mateřské vrátila. Asi už nadobro. Je kreativní žena s duší umělce. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře