Jak se správně změřit

Velmi často se mě ptáte, když si chcete objednat hedvábnou sukni, jak se máte změřit. Proto jsem to ještě jednou podrobně sepsala. Jsou to v podstatě 3 míry.

 • Obvod boků
  Je to to nejširší místo přes zadek. I když je sukně všitá do pružného pásku, tuto míru potřebuji právě k tomu, abyste sukni pohodlně oblékly.
 • Obvod pasu (příp. sníženého pasu)
  Většinou se sukně nosí ve sníženém pase. Toto místo se nachází asi 2-4 cm pod pupíkem, na horních výčnělcích kyčelních kostí. Pokud budete nosit sukni v pase, změřte se přímo v pase a napište mi to do objednávky.
 • Délka sukně
  Délkou sukně se rozumí celková délka včetně pásku !!!
  Změříte se v podstatě od pasu nebo od sníženého pasu (tedy od místa, kde budete chtít sukni nosit) po zem nebo po kotníky, záleží, jakou délku máte ráda a jak budete sukni nosit.
  Pas je nejužší místo kolem břicha nad kyčelními kostmi. Snížený pas je místo asi 2-4 cm pod pupíkem. Ale někdo to raději nosí přímo v pase, tak prosím zvažte obě možnosti. Taky bych ráda napsala, že zkrátit se dá sukně (většinou) vždycky. Naopak prodloužit už je to problém (dá se snad jen vyšším páskem). Takže raději 1-2cm přidejte. Pružný pásek má většinou přibližně 11 cm. Samozřejmě může být na přání užší nebo širší

Úpletový pásek

Tuto míru nepotřebuju nutně, pouze v případě, že už máte nějakou sukni, podle které chcete pásek ušít. Jen podotýkám, že úplety jsou různě pružné, což u svých výrobků zohledňuji.
Pásek je zhotoven z pevnějšího bavlněného pružného úpletu, takže se přizpůsobí. Výška pásku je cca 11 cm, nebo dle přání. V případě, že je sukně do pasu, je lepší udělat pásek o něco užší. Pokud máte větší objem přes boky a nechcete, aby vás sukně příliš rozšiřovala, je lepší pásek udělat širší, tedy cca 13 cm, ale záleží na každé z vás 🙂

 

metr růžový

 

Lada Věntusová

Dělá svět barevnější, maluje obrazy a obléká ženy do hedvábí. Pomáhá ženám objevit barvy své duše i těla. Špinavá od barev se snad už narodila. Učitelé od základky tvrdili, že má výjimečný cit pro barvy. Proto se k barvám po letech mateřské vrátila. Asi už nadobro. Je kreativní žena s duší umělce. Můj příběh si přečtěte zde >>

Komentáře